@brockway üyemize teşekkürler.
Makaleyi okumanız faydanıza olacaktır.

Merhabalar.

Dün biraz salaklık yaparak hatalı işlem yaptım. Koinim’deki bitcoinlerimin bir kısmını başka yere aktarıp, bitcoin cash’e çevirme niyetim vardı. Ancak aktaracağım hesabımdaki bitcoin adresim yerine bitcoin cash adresi girdim. Haliyle hesabıma da geçmedi ve sıkıştı kaldı orada bitcoinler. Bunu geri almanın hiçbir yolu yok sanırsam değil mi? Üzerine bir bardak soğuk su mu içeyim ben? Çok fazla miktar değildi ama yine de koydu bayağı. Var mıdır işlemi geri alma yolu? Koinim maile yanıt vermedi, size sorayım istedim.

Teşekkürler.

Not: Son yazdığım mesajı, yani konunun çözümünü aşağıya kopyalıyorum.

Tekrar merhaba herkese.

Aradan birkaç ay geçti, ben üzerinde uğraşmamıştım btcleri geri almak için ve aklıma geldi yeniden bakayım dedim. Öncelikle bu gibi yanlış adrese gönderim yapanlar için kurtarma yolu private key’e sahip olmaktan geçiyormuş ve o kadar kolay bir işlemmiş.

Ben gönderim yaparken BTC ve BCH adresini karıştırmıştım ve işlem gerçekleşmemişti. O zamanlar Coinomi isminde online cüzdan kullanıyordum ve defalarca email atmama rağmen yanıt gelmemişti. Hatayı yaptığımdan yaklaşık 1-1.5 ay kadar sonra özür dileyerek dönüş yaptılar. Sistemlerinde uzun süreli hatalar meydana gelmiş, çözümü için uğraşıyorlarmış ve tüm ticketlara yeni dönüş yapabiliyorlarmış. Bana uygulamam gereken işlemleri yazdılar madde madde. İlk önce private key’imi buldurdular işlemlerden ve daha sonra maddeleri takip ettim. Ancak yaptığım işlemlerden sonuç çıkmamıştı, coinler gözükmüyordu bir şekilde ve ben de uğraşmamıştım bir daha.

Konuyu uzatmadan belirteyim; işlem yaptığınız adresten ya da cüzdandan private key’e sahipseniz blockchain.info hesap ayarlarından direkt private key girerek havada kalan coinleri oradaki hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Ve bu işlem anında gerçekleşiyor. Bu tartışmayı yaparken birçok arkadaşımız bu işi çözemeyeceğimizi söylemişti özel mesajlarda vs. Ben de öyle sanıyordum ancak az önce bittrex’e aktardım kurtarıp, onaylanmasını bekliyorum. Az miktar da değilmiş, 0.014 BTC kaybetmişim (o zaman 57 dolara karşılık geliyordu bu miktar. İyi ki yeniden aklıma gelmiş ve uğraşmışım. Aynı sorunu yaşayanlar varsa bir şekilde private key’e ulaşsınlar. Herkese teşekkürler.

Kaynak:https://bitcointalk.org/index.php?topic=2113580.0

 

 

Kafanıza takılanları ve sorularınızı tartışmaya buradan katılarak sorabilirsiniz.

Instagram

Coinpedi © 2017. Tüm hakları saklıdır.

E-Posta Aboneliği

Güncellemeler ve Yeni Haberler için abone olun