ICO yani Initial Coin Offering, piyasaya yeni sürülmek istenen bir kriptopara için, daha piyasaya sürülmeden sizin yatırım yaparak fon sağladığınız ve yaptığınız yatırım karşısında size piyasaya çıkacak bu coinin tokeninden verilmesi sürecine denir. ICO’nun finansman hedefi karşılandığında ve proje başlatıldığında, bu tokenler coine çevirilir.

ICO’lar yatırımınızın yüzlerce katını size kazandırabileceği gibi yatırdığınız bütün parayı size kaybettirebilir de. Bu yüzden ICO seçmeden önce araştırmak çok önemlidir. Bu araştırma sürecini kolaylaştıran ve o ICO’ya olan güveni gösteren bazı siteler mevcut. Size de bir ICO’ya girmeden önce o siteleri inceleyerek fikir edinebilir ve garanti bir yatırım yapma şansı bulabilirsiniz.

Peki o siteler hangileri:

https://icorating.com/ico/:
ICO ile ilgili detaylı bilgiler veren, yatırım yapmanın riskini gösteren ve ICO’nun güvenli olup olmadığını gösteren site. Açıkçası ICO seçerken en çok işinize yarayacak sitelerden biri.

https://icoindex.com/:
Şu an para toplama aşamasında olan, yakın zamanda yatırım almaya başlayacak ve gerçekleşmiş ICOları gösteren bir site.

https://icotracker.net/:
icoindex ile benzer çalışan ico ile ilgili bilgilere erişebileceğiniz ve güvenliğini sorgulamanızı sağlayacak bilgiler sağlayan site.

https://icostats.com/:
ICO gerçekleşip coin yaratıldıktan sonraki performansını takip edebileceğiniz yararlı bir site.

Instagram

Coinpedi © 2017. Tüm hakları saklıdır.

E-Posta Aboneliği

Güncellemeler ve Yeni Haberler için abone olun