Öncesinde Bitstamp Kredi Kartı ile BTC alma rehberi yayınlamıştım. Son 3 gündür 15 defa denememe rağmen sürekli hata veriyordu. Araştırmalarıma göre bir çok kişi aynı dertte.

Ben genelde detaylarına kadar anlatırım. Özet olarak okumak isterseniz gönderinin en altına bakın.
Bitit.io yaklaşık 2 ay öncesinde görüp, güvenip BTC almadığım bir site idi. Tasarımı güven vermiyordu. Şuan da o kadar güzel yenilik yapmışlar ki site japonca olsa yine de kolaylıkla işlemlerinizi yaparsınız. Yakın zamanda kart ile diğer altcoinleri de destekleyeceklermiş. (Top 10)
BTC 15000 civarına düşünce fırsatı değerlendirmek istedim.

1- Bitit’e üye olursunuz.
2- 150$ üstü işlem yapacaksanız hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Diğer maddelerde anlatıcam.
3- Anasayfadan dilediğiniz tutarı yazıp BUY diyebilirsiniz.


4- Alttaki ekranda tüm detayları görebilirsiniz. 120 $ için 8.28 doları ek olarak yansıtıyor. Tutarı yeniden bu ekrandan belirleyebiliyorsunuz.
Bu ekranda Wallet adresinizi kaydetmeniz gerekiyor. Add A Wallet diyip Adres ve Label kısımlarını doldurursunuz. Label kısmına Karşıdaki borsa adını yazabilirsiniz. Ben Binance kullandım.
Promo Code ile indirim kazanabilirsiniz fakat öncesinde üye olmuş kişinin refinden doğru üye olmak vs gerekiyor. İnternette belki kod bulunur.
Sonrasında altta Prooceed to Payment diyip ödeme kısmına geçebilirsiniz.

5- Sonraki adım ödeme kısmı. Kart bilgilerinizi girip ödemeyi yaparsınız.

6- Ödeme yapıldı size bildirim yapılıyor ekrandan. Ondan sonraki süreç bitit ödemenizi kontrol ediyor.
Status kısmına göre beklersiniz. Benim üstte btc bana geldi. işlem tamamlandı.

7- Bu adımlara kadar sizden belge / onaylanma istenmememiş olabilir. Ödemeyi yaptıktan sonra benden 2 adet belge istediler. (Belgesiz işlem 50$ altı diye hatırlıyorum.) Belgelerimi gönderdiğimde ticket’ta attım. Ne zaman onaylanır diye. Anında cevap verip belgeler onaylandı. Transfer işlemi de bu sayede başladı.
İlk belge kimlik ön yüzü, ikinci belge kağıda Bitit + tarih + kimlik ile selfie çekmem.

Bitit haftalık olarak belirli limite kadar satın almaya izin veriyor. Ben bu işlemleri yaptığımda limitim 0 olarak görünüyordu. 1-2 ticket muhabbetinden sonra Belge yükleme kısmından benden kredi kartı ile selfie çekmemi söylediler. Kartın tarih kısmını kapatarak selfie çekip gönderdim ve onaylandı. Şuan da 1150$ lık işlem yapabilirim. Bir kaç belge veya işlem ile bu sayı artabilir. Daha araştırmadım.

Özet : BTC 15748$ iken 0.00717179 BTC’ye 128,28$ ödedim. (Arada kaynayan 8-9 dolarlık bir miktar var. Onun için cevap bekliyorum.)
Tüm bu onaylanma, satın alma işlemleri ile Btc’nin benim hesabıma geçmesi maksimum 30-40 dakika sürmüştür. Transferler müthiş hızlıydı.
Finansbank ile aldım. 128,28 $ provizyonda. Bitstampta yaptığı gibi yaparsa ek olarak 20-25TL komisyon yansıtabilir. Provizyondan çıkınca güncellerim.
Fiyatlar Bitfinex ile neredeyse aynı. Ani düşüşlerde yakalanırsa mükemmel olur.

Not: Bitit’in kendi cüzdanı vs var. Onları araştırmadım. Benim yaptığım aldığım btcyi direk Binance cüzdanıma göndermekti. Başarıyla da geçti. Bilgilendirmeler, faturalar vs hepsi çok düzenli ayarlanmış.

Not2: Eğer fırsat yakalar ve komisyon oranları sürekli bu şekilde olursa / düşerse buradan almaya devam edebilirim. Bugün bende bıraktığı intiba çok çok güzeldi.

Not3: Her koyun kendi bacağından asılır. Unutmayalım.

Instagram

Coinpedi © 2017. Tüm hakları saklıdır.

E-Posta Aboneliği

Güncellemeler ve Yeni Haberler için abone olun